Dankatrnka - torty
Vlastné vyhľadávanie
Stránka na Facebooku
zdieľať - facebook
Silikónové formy
Katalóg a vyhľadávač slovenských www stránok.

Zákusky - recepty


Punčové rezy


POTREBNÉ PRÍSADY
1.plát: 5 vajec, 100 g práškového cukru, 100 g polohrubej múky.
2.plát: 5 vajec, 100 g práškového cukru, 100 g polohrubej múky, štipka červenej potravinárskej farby. Na potretie ríbezľová marmeláda a cukrový rozvar: 250 ml vody krátko povariť s 350 g cukru a potom podľa chuti pridať asi 5 g kyseliny citrónovej a rumovú arómu.
Poleva: Práškový cukor, trocha teplej vody, citrónovej šťavy a škrobu (solamylu).

POSTUP PRÍPRAVY
Vajcia ušľaháme s cukrom do hustej, svetlej peny, ľahko vmiešame múku a cesto na 2.plát ofarbíme farbou. Upečené pláty rozkrojíme na polovice, príliš tuhú marmeládu rozšľaháme s troškou vody. 1.svetlý plát potrieme marmeládou, prekryjeme ružovým plátom. Ten pomocou lyžičky namočíme teplým rozvarom, potrieme marmeládou, priložíme svetlý plát. Namočíme rozvarem a potrime marmeládou a priložíme posledný plát. Mierne zaťažíme a necháme 2-3 hodiny rovlhnúť. Potom potrieme polevou a po jej miernom zaschnutí nakrájame na rezy.


Venčeky z odpaľovaného cesta


POTREBNÉ PRÍSADY
1/4 l vody, 1/2 maslo, štipka soli, 12,5 dkg hladkej múky, 4 celé vajcia, pudingový krém, 0,5 l mlieka, 2 vanilkové pudingy, 6-8 lyžíc kryštálového cukru, rum, 1 maslo.

POSTUP PRÍPRAVY
Na miernom ohni, vo vode, za stáleho miešania rozpustíme maslo a pridáme štipku soli (nesmie vrieť). Po rozpustení pridáme múku (bude sa zdať, že sa cesto pripaľuje, ale je to v poriadku) a miešame 4-5 minút na ohni. Potom necháme vychladnúť (občas premiešame) a vmiešame mixérom 4 celé vajcia. Mechom robíme na plech kolečka a pečieme asi na 180-200 stupňov dozlata. Sú hotové, až keď na nich siahneme a sú tvrdé, cesto sa neprepadáva. Ihneď po vytiahnutí z rúry rozkrojíme (potom by to nešlo) a necháme vychladnúť. Po vychladnutí plníme krémom.
Uvaríme hustý puding a necháme vychladnúť, potom stiahneme šupku (rozmiešame mixérom), vmiešame ušľahané maslo, pridáme trochu rumu.